Ionic – مقدمه

ionic یک فرانت اند HTML5 ساخته شده بر روی انگولارjs و کوردوا است .

ویژگی های فریمورک ionic :

مهم ترین ویژگی ها ی ionic :

  • Angular JS :

Ionic از معماری mvc انگولار  برای ساخت برنامه های غنی تک صفحه بهینه شده برای موبایل استفاده میکند.

  • CSS بخش های مختلف :

ionic تقریبا برای تمام المنت هایی که برنامه به آن ها نیاز دارد استایل دارد . استایل پیشفرض اجزا به راحتی میتونن مطابق طراحی شما بازنویسی (override ) بشن .

  • javascript اجزا :

بعضی از اجزا علاوه بر html , css به جاوااسکریپت هم نیاز دارن و ionic تقریبا همه اون ها رو به طور پیشفرض پوشش میده .

  • پلاگین های cordova :

این پلاگین ها برای استفاده از امکانات دستگاه از طریق کد جاوااسکریپت مورد نیاز هستند که کوردوا برای استفاده api های خود را ارائه میدهد.

  • Ionic CLI :

این یک برنامه نودjs است که با آن میتوان در محیط ترمینال برای ساخت اجرا و شبیه سازی برنامه های Ionic دستور داد .

  • لایسنس :

آیونیک تحت لایسنس mit ارائه شده است.

مزیت های فریمورک Ionic :

آیونیک رای توسعه برنامه های هایبرید استفاده میشود . به این معنی که شما میتونین برنامه خودتون رو برای ios  ، اندروید ، ویندوز فون و فایرفاکس os ارائه کنین که میتونه خیلی تو وقت و هزینه شما صرفه جویی کنه .

شروع به کار برنامه شما خیلی ساده خواهد بود چون که آیونیک برنامه هایی از قبل ساخته شده ای با طرح های ساده رو در دسترس شما قرار میده .

برنامه ها در یک محیط مشخص و در یک مسیر ساده و رایج ساخته میشن ، بنابراین تعمیر و یا آپدیت اون ها خیلی راحته .

گسترش دهدنگان ionic رابطه خوبی با همکارای گوگلی خودشون دارن و  اونا برای بهتر کردن ionic دارن با هم دیگه کار میکنن . آپدیت ها به خوبی دارن عرضه میشن و پشتیبانی ionic همیشه در مواقع نیاز میخوان کمک کنن!

محدودیت ها در Ionic :

تست کردن برنامه میتونه سخت باشه چون مرورگر  همیشه اطلاعات کافی درباره محیط موبایل نمیده ، دستگاه ها و پلتفرم های بسیار مختلفی وجود داره و شما همیشه باید اکثر اون ها رو پوشش بدین .

ممکنه سخت باشه که توابع native مختلف رو با هم دیگه ترکیب کنین .خیلی اوقات شما با پلاگین به مشکل میخورین که باعث ارور های buildش میشه که دیباگ کردنش کار سختیه .

برنامه های هایبرید معمولا از برنامه های native کند ترن ، اما از اونجایی که تکنولوژی موبایل به سرعت در حال رشد هست در آینده ای نزدیک نمیشه این مورد رو به عنوان مشکل مطرح کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *